King Of Tokyo

4.00 průměr hlasování (hodnocení: 80%) - 1 hlasování

“Je to souboj na život a na smrt, když obří příšery decimují Tokyo, v naději stát se králem. Staňte se největším, nejzlejším a nejprohnanějším monstrem v dějinách.”

Hra obsahuje: 66 karet schopností, 6 desek s monstry; 6 kartónových postaviček monster, 6 plastových stojánků na monstra, 8 speciálních kostek, 50 žetonů energie, 28 žetonů efekt

Hráč v roli jednoho z monster, robotů nebo emzáků se snaží dokázat ostatním, že on je jediným a pravým králem Tokya. Nadchází čas velkých bitev a vystrašených lidí. Nadchází čas boje o trůn.

Setup: Doprostřed stolu dejte desku města Tokya. Každý hráč si vybere nebo náhodně obdrží jednu desku s vyobrazeným válečníkem. K němu dostane příslušnou postavičku, kterou pokud ještě není, upevní do plastového držáku a umísti blízko desky města. Na své desce s válečníkem si každý nastaví 10 životů (srdce) a 0 vítězných bodů (hvězda). Zamíchejte karty schopností a poté vyložte náhodně tři k desce s městem. Zbytek položte lícem dolů opodál. Na dosah všech také umístěte žetony energií a efektů. Náhodně určete začínajícího hráče. Ten si vezme 6 černých kostek a zbylé nechá u desky města.

Na začátku svého tahu hráč hodí černými kostkami. Během svého tahu může hráč až třikrát přehodit libovolný počet kostek. Jakmile je s výsledkem spokojen, nebo již vypotřeboval své přehozy, kostky se vyhodnotí.

Na každé černé kostce se nachází tato sestava symbolů: číslo 1, číslo 2, číslo 3, srdce, blesk a pařát Za každou trojici stejných čísel obdržíte stejný počet vítězných bodů. Za kazdé číslo navíc k trojici dostáváte bod navíc (například 3+3+3+3 = 4 body; 3 za trojici trojek a 1 za další trojku k tomu). Ty zaznamenáte na své desce válečníka. Za každý blesk si vezmete žeton energie, který umisťujete do okolí desky svého válečníka. Za každé srdce si vyléčíte jeden život, což se znovu značí na desce vašeho válečníka, až do maxima 10 životů (neříká-li karta schopností jinak). Za každý pařát způsobíte jedno zranění.

Poté, pokud nikdo není v Tokyu, vstoupí váš válečník dovnitř města. Pokud tam někdo již je a obdržel z vašeho tahu nějaké zranění, může se rozhodnout ve městě setrvat, nebo se stáhnout. Pokud se stáhne, vstoupíte do města vy.

Za nasbírané energie si smíte koupit libovolný počet karet schopností. Jakmile nějakou kartu někdo koupí, okamžitě se doplňuje prázdné místo z balíčku karet. Pokud si koupil spedciální kartu s efekty, vezme si k tomu příslušné žetony efektů. Některé karty vám dávají kostku navíc, kterou si nyní vezmete k sobě. Pokud karta říká, že se něco stane na konci kola, nyní se to vyplní. Poté je na řadě další hráč.

Hráč, jenž je na řadě a jehož válečník je v Tokyu, se nemůže léčit (ani pokud má životy k léčení) a útočí na všechny ostatní válečníky vně města zaráz. Naopak hráč, jehož válečník je vně města a uvnitř Tokya je jiný válečník, ubližuje pařátem pouze mu. Pokud se kdykoliv během hry stane, že válečník má nula nebo méně životů, je vyřazen a současná hra pro něj končí (pokud efekt nějaké karty schopnosti neřekne jinak). Pokaždé, když někdo vstoupí do města, dostane okamžitě jeden vítězný bod. Zůstane-li někdo ve městě celé kolo (od svého tahu do svého dalšího tahu), dostává okamžitě dva vítězné body.

Vítězem je ten, který ve svém tahu dosáhl 20 bodů a jeho válečník je stále živý (20 bodů a nula životů se nepočítá) nebo ten, jenž je poslední živý ve hře.

Ve hře pěti a více hráčů je město rozdělené na centrum a přístav. Obě místa fungují stejně, s vyjímkou, že nyní mohou být ve městě dva válečníci zaráz.

Read More