Road Hog: Rule The Road

3.00 průměr hlasování (hodnocení: 70%) - 1 hlasování

Život na cestách znamená spoléhat se na rychlý důvtip, bláznivé schopnosti a trochu štěstí, abyste dojeli v pořádku. Zvládněte dopravní špičku tím, že se zbavíte ostatních aut a hráčů.”

Hra obsahuje: 5 aut hráčů v různých barvách (červená, modrá, žlutá, zelená a růžová), 20 bílých aut dopravy, 5 bílých náklaďáků dopravy, 2 speciální kostky, 10 desek silnice, 60 hracích karet

Cílem hry je dojet od startu do cíle jako první. V tom vám brání místní doprava, kterou vy i soupeři určitými způsoby ovládáte a karty, které ovlivňují vše od rychlosti po způsob jízdy.

Setup: Vezměte desky silnice a náhodně vytvořte silnici začínající a končící speciálními deskami. Pro první hru se doporučuje silnice dlouhá sedm dílků startem a koncem včetně + ticket booth. Každému hráči dejte jedno z hracích (barevných) aut. Vyberte startovního hráče. Od něj nyní postupně přidávejte do silničních dílků auta dopravy (případně kamiony – všechny bílé), dodržujíc však limit napsaný v horním rohu každé z desek silnice. Poté proti směru si hráči postupně zvolí startovní pozici svého auta (startovní hráč vybírá poslední). Nakonec rozdejte každému tři karty.

Kostky jsou dvě různé. Jedna obsahuje 2x číslo 1, 2x číslo 2 a 2x číslo 3. Tyto čísla značí, o kolik míst se vaše auto smí pohnout. Druhá kostka obsahuje symboly pro ovládání místní dopravy. Buď můžete pohybovat auty různými směry, nebo dokonce i kamiony, nebo přidávat a ubírat auta dopravy. Karty se dělí na 4 druhy. Zelené, které slouží k pohybu dopravy, červené, které slouží k pohybu soupeřů, žluté, které ruší jiné zahrané karty a modré, které vám dávají určité výhody.

Tah hráče vypadá následovně. Hráč hodí dvěma kostkami. Nyní v jakékoliv kombinaci provede libovolný počet těchto akcí: zahraje kartu/y z ruky, pohne svým autem o určitý počet polí do maxima indikovaném číslem na kostce a vyřeší kostku dopravy. Akce je možné i rozdělovat, například pohnout se o jedna, zahrát kartu a pohnout se o dva. Pokud již dále hrát nechce nebo nemůže, dobere si tolik karet, aby měl v ruce znovu tři a jede další hráč.

Vítězem je hráč, který první překročí cílovou pásku.

Read More