The Mind

5.00 průměr hlasování (hodnocení: 93%) - 2 hlasování

“Zahrajte karty ve vzestupném pořadí bez jakékoliv komunikace. Načasování je klíčové!”

Hra obsahuje: 100 karet s čísli 1 až 100, 12 karet ukazující úroveň hry, 5 karet zobrazující životy, 3 karty zobrazující šuriken

Cílem hry je v každém kole seřadit karty s čísly vzestupně. Vtip je v tom, že hráči si karty nesmí ukazovat a nesmí ani mluvit.

Setup: Doprostřed stolu dejte kartu s úrovní jedna, tři karty životů a dvě karty šurikenů. Poté vemte karty s čísly, pořádně zamýchejte a rozdejte každému jednu.

Jediná povolená komunikace je neverbální, ale umírněná. To znamená, že pantomima a horlivé máchání rukama/nohama není povoleno. Mezi povolené styly patří doba čekání (čím déle čekáte, tím je větší pravděpodobnost, že máte vysoké číslo) a leháro/soustředění (pokud se opřete do židle a vypadá to skoro jako, že byste šli na kafé, protože to bude trvat dlouho, to dá spoluhráčům určitou nápovědu).

Pro značení obtížnosti slouží karty úrovní, kdy číslo úrovně odpovídá počtu karet, který každý hráč na začátku dostane. Pokud se během hry stane, že dojde k přeskočení nějakého čísla, které drží jiný hráč, tuto kartu okamžitě ukáže a odebere jeden život z prostřed stolu. Pokud dojdou životy na nulu, hráči prohráli. Pokud správně seřadili všechny karty, zvýší úroveň o jedna a připravý novou hru (na kartě předcházející úrovně může být bonus, který obdržíte – buď život nebo šuriken). Šuriken je v podstatě záchraná brzda. Pokud se stane, že dva hráči se stejně vehementně snaží zahrát jednu svou kartu, můžou hráči zvednout ruku. Pokud se takhle (bez mluvení) domluví všichni, odebere se šuriken. Následně všichni hráči vyloží svou kartu s nejmenším číslem a nechají si ji u sebe. Následně hra pokračuje dále v normálním stylu hry.

Vítězství nastává, splní-li hráči dvanáctou úroveň a zbývá jim při tom alespoň jeden život.

Read More